Prodej nemovitosti s hypotékou? Ano, jde to

Vykupujeme domy a byty zatížené zástavním právem

jak funguje prodej bytu s hypotékou

Prodat nemovitost zatíženou  hypotékou není problém.  V listu vlastnictví jsou zapsaná smluvní zástavy, které jsou  ve prospěch oprávněné osoby, aby zajistila finanční prostředky. Kupující vloží prostředky do advokátní úschovy a ty za podmínek dohodnuté ve smlouvě poukáže na splacení závazku. 

  • banky
  • privátní osoby
  • právnické osoby
  • investičního fondu

Prodej novému vlastníkovi  zapsané zástavy v listu vlastnictví budou vymazána.  Máme pro Vás dobrou zprávu – jde to. Prodej nemovitosti zatížené zástavním právem, ať už ze strany banky nebo někoho jiného, je možný. Možná jste se dostali do situace, kdy už nemůžete dále splácet hypotéku. Možná potřebujete vyplatit bývalého partnera po rozvodu, ale máte jen nemovitost zatíženou hypotékou. Možná chcete koupit výhodně jiný byt nebo rodinný dům, ale peníze potřebujete okamžitě. Ať už máte jakýkoli důvod a potřebujete peníze z prodeje nemovitosti, umíme vám pomoci. Jaké máte možnosti? Jak prodat byt nebo jinou nemovitost s hypotékou?  

Potřebuji peníze ihned

Pokud potřebujete peníze rychle a nemáte čas čekat, až se najde vhodný kupec nemovitosti s hypotékou a vyřídí se vše potřebné, máte možnost využít výkup nemovitosti s hypotékou. Vaši nemovitost vykoupíme my za nejvyšší možnou cenu. Peníze tak máte k dispozici ihned. 

Mám čas

Pokud na prodej nemovitosti zatížené hypotékou nespěcháte a máte několik měsíců čas, doporučujeme Vám klasické zprostředkování prodeje nemovitosti od realitní společnosti. Získáte tak pravděpodobně vyšší částku z prodeje nemovitosti, jen si budete muset počkat na vhodného kupce a vyřídit všechny náležitosti. Tuto službu umíme také zajistit. 

Příběhy našich klientů

Byt se zástavou 

Chtěli  jsme rychle  prodat byt,  na kterém jsme měli půjčku a smluvní zástavu. Zkoušeli jsme nejdříve realitní kanceláře. Jednu jsme vybrali a byli jsme ubezpečování makléřem, jak to půjde rychle a bez problémů. Uplynuly více jak tři měsíce a nás neúprosně  tlačil čas. Zájemci, kteří měli zájem, ti všichni ztroskotali, protože jim banka nechtěla poskytnout hypotéku kvůli zástavě s nebankovní půjčkou. Jelikož jsme měli vyhlédnutou novou nemovitost, již nešlo ztratit další dobu. Ukončili jsme spolupráci a našli jsme web zacnetejinak.cz. Navštívil nás zástupce firmy a vše během krátké doby jsme měli vyřízené. Společnost zaplatila potřebné finance na odblokování zástavy, poskytli nám zálohu, kterou jsme použili na rezervaci nemovitosti. 

Jako jediní měli řešení a tím nám zachránili nové bydlení a zbavili nás starosti s prodejem našeho původního bytu. Děkujeme za přístup a řešení.

Dědické řízení

V dědické řízení jsem nabyl podíl na rodinném domě po rodičích. Můj podíl byl ½  stejně jako mého sourozence. Dle znaleckého posudku, který byl pro dědické řízení zpracován, činila hodnota nemovitosti  3.400.000,- Kč. Bohužel naše vztahy nebyly ideální a představy natolik rozdílné, že jsme se nemohli dohodnout. Jelikož krátce platila novela občanského zákoníku o institutu předkupního práva, tak se dohoda čím dál víc rozplývala. Nejdříve se podíl musel nabídnout spoluvlastníkovi ke koupi.

Od dědictví uběhlo již více jak 10 měsíců a neobývaná nemovitost neměla ani základní údržbu. Odpověděl jsem na inzerci z internetu, kde nabízely firmy odkoupení nemovitosti. Nejvíce se jevila profesionálně a svým přístupem stránka www.zacnetejinak.cz. Zástupce firmy se obratem se mnou spojil a domluvili jsme postup. Zaslal jsem mailem pár fotografií a specifikaci s dispozicemi domu. Stanovili jsme si postup a během krátké doby bylo vše připraveno. Odsouhlasili jsme si zaslané dokumenty a již nám v obchodě nic nebránilo. I nemožné věci se s nimi vyřešily k mé spokojenosti.  

 

Call Now Button