Situace, kdy potřebujete byt nebo dům prodat rychle a nemáte čas čekat několik měsíců až se prodá standardní cestou? Existuje jedno jednoduché řešení, výkup nemovitostí je rychlý a jednoduchý, ale musíte počítat s určitou finanční ztrátou.

 

Na co si dát při výkupu pozor?

V životě může nastat plno situaci kdy člověk potřebuje rychle peníze za svou nemovitost. K takovým situacím patří především nemožnost splácet hypotéku, exekuce či dražba, ale i standardní situace, kdy majitel potřebuje rychle peníze na jinou nemovitost  nebo investici.. Klasický prodej nemovitosti trvá většinou kolem 3-5 měsíců, u domu je tato doba ještě delší o pár měsíců. Pokud tolik času nemáte, nabízí se právě okamžitý výkup nemovitostí za hotové.

 

Jak výkup probíhá?

Postup při výkupu nemovitostí se  neliší od standardního prodeje. Výkup nemovitosti je bez přípravy  nemovitosti k prodeji, Ušetřený čas za  organizovaní prohlídky se zájemci je bonusem.Pouze převedete nemovitost firmě, která ji vykoupí a ta Vám za ni také zaplatí. Potom je to už na ní aby nemovitost prodala kupci. Pro Vás je pouze důležité správně vybrat firmu, se kterou spolupráce při výkupu nemovitostí proběhne hladce a férově.

 

Kdo nemovitost vykoupí:

Výkupem nemovitostí se zabývají jak realitní kanceláře tak specializované firmy. Stejně jako při výběru makléře je potřeba při výběru firmy, která od Vás nemovitost vykoupí, věnovat zvýšenou pozornost. Výkupem se většinou řeší komplikované životní situace a to často láká různé podvodníky. Abyste nenaletěli prověřte si co Vám firma říká. Přečtěte si informace k firmě  na jejich webu a sociálních  sítích, ještě než půjdete na osobní setkání, ověřte společnost v obchodním rejstříku, zjistěte si jaké má finanční zázemí.

Zkušenosti jsou na běžném realitním trhu nezbytné, v  případě komplikovanějších právních situací, kdy se vykupují například nemovitosti s věcným břemenem, jsou naprosto klíčové. Nejednejte se zprostředkovateli, ale pouze přímo z výkupní firmou. 

 

Kolik může dostat peněz?

Samozřejmě při výkupu dnes nedostanete takovou částku, kterou byste dostali při prodeji s makléřem. Firmy, které vykupují nemovitosti se jejich nákupem vystavují riziku, že dostanou méně peněz, než kolik za nemovitost zaplatili.  Především správa nemovitosti a příprava na znovu vrácení na realitní trh  může trvat déle a tím to přináší vyšší náklady. Většina vykupujících společností Vám tedy za nemovitost nabídne  cenu mezi 80 – 90 % z tržní hodnoty.

Pokud vyberete ke spolupráci zkušeného a spolehlivého partnera, který Vám poskytne odpovídající částku,  kvalitní servis, veškeré potřebné smluvní dokumenty pro  převod nemovitosti.

 

Jak dlouho trvá výkup nemovitostí?

Při výkupu nemovitostí je rychlost naprosto zásadní, některé firmy dokážou vyplatit peníze i v rámci 48 hodin , záleží pouze na tom jestli se zvládnete tak rychle dohodnout na podmínkách výkupu a ceně nemovitosti. Jestliže má firma dobré finanční a administrativní zázemí, může zprocesovat veškeré smlouvy a podání návrhu na vklad do katastru velmi rychle a vy dostanete peníze obratem. Standardně výkup trvá několik dnů. Pokud Vám firma nenabídne peníze do pár dnů, může zatím být nedostatečné finanční zázemí firmy, v tom případě to není vhodný partner pro výkup.

 

Kdy na výkup nepřistoupit?

Výkup nemovitostí za hotové se zabývá spousta spekulantů, kteří se touto cestou snaží získat levné byty, domy a pozemky. Pokud tedy na prodej své nemovitosti nespěcháte a máte čas prodávat běžnou cestou přes inzerát, nepřistupujte na nevyžádané nabídky výkupu nemovitosti těchto pochybných firem. 

Chcete získat PDF Tahák zdarma?

Jednoduše zadejte svou emailovou adresu a já vám na ni ihned odešlu slíbené PDF: