Zmírněte dopady exekuce na váš majetek

audit-4190944_1920

Exekuce je problém, který může potkat každého z nás. Stačí dlouhodobější pracovní neschopnost, ztráta zaměstnání či jiné snížení příjmů a nesplácené pohledávky se mohou začít vršit. Pokud dlouhodobě nejste schopni splácet své závazky, může na návrh některého z věřitelů dojít až k exekuci vašeho majetku.

Dá se exekuci vyhnout?

Samozřejmě nejideálnějším přístupem je včasné uhrazení dluhu. Pokud však již soud vydal exekuční příkaz, vaše možnosti jak exekuci zastavit jsou velmi omezené. Nemá cenu se schovávat nebo nepřebírat zásilky. U dopisů od soudu nebo exekučního úřadu funguje tzv. fikce doručení a exekutor má pravomoc vstoupit do vašeho domova bez vašeho souhlasu, a to i ve vaší nepřítomnosti za asistence policie. Přesto všechno však existuje šance, jak snížit dopady exekuce na váš majetek a zachránit alespoň něco. Je však třeba jednat co nejrychleji. V momentě, kdy exekutor odvrtává zámek ve vašem bytě, je již na jakékoli jednání pozdě.

Jak zmírnit dopady exekuce na váš majetek?

Exekuci můžete zastavit jejím vyplacením, to znamená úhradou předmětných dluhů a všech souvisejících poplatků. Jde o mnohem lepší řešení, než kdyby exekutor zabavil veškerý váš majetek a prodal jej v dražbě. V takovém případě byste totiž museli navíc uhradit další poplatky a celkový dluh by mohl narůst do takové výše, že by celý váš majetek nemusel na vyplacení exekuce stačit.

Pokud nemáte dost peněz na vyplacení exekuce, je možné využít odkupu vaší nemovitosti, popřípadě nebankovní půjčku. Zatímco však na půjčku ve vaší situaci dosáhnete jen stěží, a pokud vám někdo půjčí, bude úrok asi hodně vysoký, rychlým prodejem vaší nemovitosti můžete získat většinu její tržní hodnoty. Pokud nedojde k dražbě, odměna exekutorovi bude mnohem nižší, což vám umožní ušetřit desítky i stovky tisíc korun a začít nový život bez dluhů.

Obsah

Chci prodat nemovitost

  • Prodejte rychleji
  • Navyšte cenu  o 10%                         
  • Garantujeme
  •     diskrétnost obchodu
  •     bezpečnost a servis

Chcete získat PDF Tahák zdarma?

Jednoduše zadejte svou emailovou adresu a já vám na ni ihned odešlu slíbené PDF: