Prodej nemovitosti se zástavním právem

Ano, jde to prodat.

Vykupujeme domy a byty zatížené zástavním právem

Co je zástavní právo smluvní

Prodat nemovitost zatíženou zástavním právem nebo hypotékou není problém. Smluvní zástavy oprávněných  osob se zapisují do listu vlastnictví k zajištění finančních prostředků.

Můžou to být: 

  • banky
  • soukromé osoby
  • právnické osoby
  • investiční fond

 

Máme pro Vás dobrou zprávu – jde to. Prodej nemovitosti zatížené zástavním právem, ať už ze strany banky nebo někoho jiného, je možný. Možná jste se dostali do situace, kdy už nemůžete dále splácet a potřebujete řešit svou situaci.

Zástavní právo smluvní

Právní otázka, kterou se budeme zabývat, se týká zatížení nemovitosti zástavním právem. To lze snadno zjistit nahlédnutím do výpisu z katastru nemovitostí. Zástavní právo k nemovitosti je zapsáno v oddíle C listu vlastnictví, který je určen pro zápis vlastnického práva k cizí věci. Nabytí nemovitosti zatížené zástavním právem je samozřejmě možné, ale  doporučujeme angažovat zkušeného odborníka, který se na tuto oblast specializuje, aby na převod nemovitosti dohlédl.

Získání zástavního práva k nemovitostem je proces s úřední pečetí. To vše začíná vkladem do katastru nemovitostí. Vaše zástavní právo se pak oficiálně zaznamená do vlastnického listu příslušné nemovitosti, konkrétně do jeho části C. Tím se investice stává viditelnou a chráněnou.

„Jako vlastník nemovitosti máte plné právo se svým majetkem disponovat podle svého uvážení. Můžete jej darovat, prodat, nebo ještě více zatížit. Zástavní právo, které máte, vám v tomto nijak nebrání. Existuje však jedna výjimka, která může tuto situaci změnit. Banky často při zápisu zástavního práva žádají o zápis zákazu zcizení a zatížení.

Co to pro vás znamená?

Jako vlastník zatížené nemovitosti nemůžete s touto nemovitostí dále nakládat ani ji zatížit bez souhlasu zástavního věřitele, tedy banky. I přes tyto omezení máte však stále možnost svůj majetek efektivně spravovat.“

 

Možná potřebujete vyplatit bývalého partnera po rozvodu, ale máte nemovitost zatíženou hypotékou nebo jinou smluvní zástavou.

Možná chcete koupit výhodně jiný byt nebo rodinný dům, ale peníze potřebujete okamžitě.

Ať už máte jakýkoli důvod a potřebujete peníze z prodeje nemovitosti, umíme vám pomoci. Jaké máte možnosti?

Zástavní právo smluvní je právní úprava, umožňující věřiteli zajištění dluhu zástavou majetku, často nemovitosti.

Hypotéka, půjčka, úvěr
tato slova mohou vyvolat stres a obavy. Ale co když vám řeknu, že existuje způsob, jak tato slova změnit na „ano“ a získat rychle potřebné peníze? Právě to vám vyřeší prodej nemovitosti

co znamená zástavní právo smluvní

Možná potřebujete vyplatit bývalého partnera po rozvodu, ale máte jen nemovitost zatíženou hypotékou. Možná chcete koupit výhodně jiný byt nebo rodinný dům, ale peníze potřebujete okamžitě. Ať už máte jakýkoli důvod a potřebujete peníze z prodeje nemovitosti, umíme vám pomoci. Jaké máte možnosti?

– **Zástavní právo smluvní:** Toto právo poskytuje věřiteli jistotu pro případ, že dlužník nedodrží své splátky, zejména při hypotečních úvěrech na nemovitosti.
– **Různé druhy zástavního práva:** Existuje několik typů zástavního práva, včetně zástavního práva smluvního, budoucího, a soudního, které se liší v podmínkách a uplatnění.
– **Ověření zástavního práva:** Informace o existenci zástavního práva na nemovitosti lze zjistit z katastru nemovitostí, což je důležité při prodeji nemovitosti se zástavním právem.

Jak prodat byt nebo jinou nemovitost s hypotékou?  

Prodej bytu s hypotékou

Prodej domu s Hypotékou: Krok za krokem

Je-li váš dům zatížen hypotékou, může prodej bytu představovat určité nástrahy. Při prodeji nemovitosti zatížené hypotékou je důležité vědět, jakým způsobem postupovat pro efektivní prodej bytu s hypotékou.

Od prvního pohledu se může zdát, že prodej je složitý a komplikovaný v právních termínech a procedurách, ale opak je pravdou.

Prodej domu s hypotékou může být realizován dvěma způsoby. Buď můžete domluvit převzetí hypotéky kupujícím, nebo můžete hypotéku doplatit z peněz získaných z prodeje. Prodej domu s hypotékou postup je dnes již standartizovaný a jasně definovaný.

Stejně jako u domu, může být i prodej nemovitosti s hypotékou realizován obdobným způsobem. Nejčastěji je nemovitost prodána, hypotéka je doplacena a zbytek peněz patří prodávajícímu. ‚Prodej nemovitosti zatížené hypotékou‘ následně vyvolává různé diskuze ohledně rizik a výhod obou zúčastněných stran.

Prodej domu s hypotékou

Prodej domu nebo jakékoliv nemovitosti s hypotékou může být složitý proces. Pokud uvažujete o prodeji bytu s hypotékou, je důležité pochopit, jaký postup byste měli dodržovat.

Při prodeji domu je nutné zvážit několik klíčových faktorů, především je potřeba vědět, zda máte hypotéku nebo jiné zástavní právo na domě.

Hypotéka může prodej zkomplikovat, ale nikoliv znemožnit. Je důležité konzultovat prodej s odborníkem, aby se zabránilo možným problémům.

Prodej bytu s hypotékou a koupě domu

Co když ale chcete prodat byt s hypotékou a koupit dům? Tento proces je trochu složitější, ale zdaleka ne nemožný. Prodej bytu s hypotékou a koupě domu vyžaduje pečlivé plánování a synchronizaci obou transakcí. Je důležité mít jasně stanovený postup a správně ho koordinovat.

To jsou jen některé z nejúčinnějších metod a postupů při prodeji bytu s hypotékou. Vždy se však doporučuje konzultovat váš jedinečný případ s odborníkem, který má zkušenosti s realitami a legislativou.

S vaším souhlasem a kooperací bude tento proces hladký a efektivní, a vy se můžete těšit na nové možnosti, které přinese prodej bytu s hypotékou a nákup nového domu.

Jak prodat nemovitost se zástavou

Prodej nemovitosti se zástavním právem smluvního charakteru je proces, který může být v praxi složitý. Rozhodujícím faktorem bývá spolupráce s nebankovním věřitelem či bankou, která  hypotéku nebo úvěr poskytují.

Zástavní právo smluvní je právním záznamem v katastru nemovitostí, kterým věřitel zajišťuje svůj nárok na nemovitost. V případě, že plátce hypotéku  přestane splácet, může banka či věřitel přistoupit k zpeněžení nemovitosti  nebo exekuci.

Při prodeji takové nemovitosti je klíčové udržet otevřenou  komunikaci s bankou či věřitelem. Sdílení všech relevantních údajů z katastru je pro transparentnost klíčové. To pomůže vyhnout se nepříjemným komplikacím.

Pamatujte, že prodej nemovitosti s hypotékou nebo zástavním právem smluvního charakteru obnáší procesní a právní aspekty, které pro stranu prodávajícího i kupujícího mohou přinést  neočekávané komplikace. S pečlivým prostudováním konkrétního případu a získáním správných  informací lze tento proces úspěšně zvládnout. Důležité je i časování a plánování finančních transakcí. 

Potřebuji peníze ihned

Pokud potřebujete peníze rychle a nemáte čas čekat, až se najde vhodný kupec nemovitosti s hypotékou a vyřídí se vše potřebné, máte možnost využít výkup nemovitosti s hypotékou. Vaši nemovitost vykoupíme my za nejvyšší možnou cenu. Peníze tak máte k dispozici ihned. 

Mám čas

Pokud na prodej nemovitosti zatížené hypotékou nespěcháte a máte několik měsíců čas, doporučujeme Vám klasické zprostředkování prodeje nemovitosti od realitní společnosti. Získáte tak pravděpodobně vyšší částku z prodeje nemovitosti, jen si budete muset počkat na vhodného kupce a vyřídit všechny náležitosti. Tuto službu umíme také zajistit. 

Byt se zástavou 
Chtěli  jsme rychle  prodat byt,  na kterém jsme měli půjčku a smluvní zástavu. Zkoušeli jsme nejdříve realitní kanceláře. Jednu jsme vybrali a byli jsme ubezpečování makléřem, jak to půjde rychle a bez problémů. Uplynuly více jak tři měsíce a nás neúprosně  tlačil čas. Zájemci, kteří měli zájem, ti všichni ztroskotali, protože jim banka nechtěla poskytnout hypotéku kvůli zástavě s nebankovní půjčkou. Jelikož jsme měli vyhlédnutou novou nemovitost, již nešlo ztratit další dobu. Ukončili jsme spolupráci a našli jsme web zacnetejinak.cz. Navštívil nás zástupce firmy a vše během krátké doby jsme měli vyřízené. Společnost zaplatila potřebné finance na odblokování zástavy, poskytli nám zálohu, kterou jsme použili na rezervaci nemovitosti. Jako jediní měli řešení a tím nám zachránili nové bydlení a zbavili nás starosti s prodejem našeho původního bytu. Děkujeme za přístup a řešení.
Dědické řízení
V dědické řízení jsem nabyl podíl na rodinném domě po rodičích. Můj podíl byl ½  stejně jako mého sourozence. Dle znaleckého posudku, který byl pro dědické řízení zpracován, činila hodnota nemovitosti  3.400.000,- Kč. Bohužel naše vztahy nebyly ideální a představy natolik rozdílné, že jsme se nemohli dohodnout. Jelikož krátce platila novela občanského zákoníku o institutu předkupního práva, tak se dohoda čím dál víc rozplývala. Nejdříve se podíl musel nabídnout spoluvlastníkovi ke koupi.Od dědictví uběhlo již více jak 10 měsíců a neobývaná nemovitost neměla ani základní údržbu. Odpověděl jsem na inzerci z internetu, kde nabízely firmy odkoupení nemovitosti. Nejvíce se jevila profesionálně a svým přístupem stránka www.zacnetejinak.cz. Zástupce firmy se obratem se mnou spojil a domluvili jsme postup. Zaslal jsem mailem pár fotografií a specifikaci s dispozicemi domu. Stanovili jsme si postup a během krátké doby bylo vše připraveno. Odsouhlasili jsme si zaslané dokumenty a již nám v obchodě nic nebránilo. I nemožné věci se s nimi vyřešily k mé spokojenosti. 
Previous
Next

Nezávazná konzultace

Potřebujete více informací?

Pokud potřebujete doptat se na řešit konkrétní případ, napište nám nebo zavolejte
+420 704 255 675
Rádi vám podáme informace.Konzultace pro vás zdarma

Chcete získat PDF Tahák zdarma?

Jednoduše zadejte svou emailovou adresu a já vám na ni ihned odešlu slíbené PDF: